Нападнат полициски службеник за време на ракометен натпревар во спортската сала „Антон Димитров“ во Бутел.

Advertisements
adsense

Неколку лица се нападнати за време на ракометен натпревар вчера во спортската сала „Антон Димитров“ во Бутел.

„Полициски службеници од Полициската станица Чаир го лишиле од слобода А.Б.(20) од Скопје затоа што влегол во салата со околу 15 лица од навивачка група и нападнале едно лице, а се обиделе и физички да се пресметаат со припадници на друга навивачка група кои биле во салата на ракометниот натпревар“, информираат од МВР.

Advertisements
adsense

При интервенцијата едно лице од групата физички нападнало полициски службеник. Полицијата презема мерки за расчистување на случајот.

Advertisements
adsense

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.