Полицајци со службено возило прегазиле малолетен велосипедист од Охрид.

Advertisements
adsense

На 23.05.2022 во 22,50 часот во Охрид на ул.„7-ми Ноември“, во близина на бензинска пумпа патничко моторно возило “шкода“ сопственост на МВР удрило во малолетен велосипедист од Охрид.

Advertisements
adsense

По незгодата, велосипедистот бил пренесен во Општата болница Охрид. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Охрид и известен е Одделот за внатрешна контрола криминалистички истраги и професионални стандарди, се вели во билтенот на Министерството за внатрешни работи.

Advertisements
adsense

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.