Инцидент во Собранието, Џафери ја заклучи салата и ги исклучи микрофоните.

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, вечерва побара да се заклучат вратите од собраниската сала, за службите да…

Пендаровски со газдата на Манчестер Јунајтед: Разговаравме за македонскиот фудбал и за Роналдо

Денес претседателот Пендаровсkи имал средби и со грчкиот премиер, со директорот на француската генерална дирекција за…

Успешна мисија на пожарникарите во Тетово: Успеаја да фатат змија која се ”довлечкала” дури на петтиот кат во една зграда.

Тетовските пожарникари вчера во стан на петти кат успешно интервенирале и отстраниле змија. Повикот стигнал околу…

Наместо рампа за лицата кои се движат со потешкотии, градоначалничката на Скопје им направи скијачки Спуст.

Екипите на ЈП „Улици и патишта“, по налог на Град Скопје, деновиве интензивно работат на изградба…

Професорот Тони Богојевски од Тетово е еден од ретките, а можеби и единствен Македонец кој држи настава на албански јазик

Општинското средно стручно училиште „Ѓоце Стојчески“, попознато кај тетовци како Текстилно училиште, е едно од најстарите…

Средношколец од приватното средно училиште „Јахја Кемал“ освои бронзен медал на Европската олимпијада по физика.

Еден бронзен медал и две пофалници добија македонски средношколци на 6. Европска олимпијада по физика што…

Aпасиев: Талат не ни пцуеше мајка, ни ја пцуеше таа што не родила !!!!

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, не смета дека треба да им се извини на вработените во…

Повторно проблеми со Британците: Овој пат истепаа 48 годишен Охриѓанец.

На 24.05.2022 околу 20.00 часот, полициски службеници од СВР Охрид ги лишиле од слобода К.О.Г.(21) и…

Скопјанец во Чаир со бокс удрил полицаец, а потоа репетирал и му вперил пиштол.

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои…

Малолетник со мотор удрил во полициски службеник во Штип- Со тешки телесни повреди се здобиле и двајцата.

Малолетно момче од Штип управуваќи со својот мопед “Априлија” удрил во полициски службеник кој извршувал службени…