Тодоров тажен: Се слушам со Миле и Јанкуловска по телефон, многу му е тешко во затвор, се би дал да можам да им помогнам.

Advertisements
adsense

Поранешниот министер за здравство Никола Тодоров вечерва во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 посочи дека комуницира со поранешните министри Миле Јанакиески и Гордана Јанкуловска.

Advertisements
adsense

„Со нив сум пред се пријател, ги чувствувам за пријатели. Тешко им е, сочувствувам со нив, се би дал да можам да им помогнам“, додава Тодоров.

видео тв21
Advertisements
adsense

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.