Aпасиев: Талат не ни пцуеше мајка, ни ја пцуеше таа што не родила !!!!

Advertisements
adsense

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, не смета дека треба да им се извини на вработените во Собранието на кои пред неkолку дена им се обрати со погрдни зборови кои се слушнаа за време на директниот пренос на собранискиот телевизиски kанал. На брифингот со новинари, Џафери рече дека не мисли дека го прекршил Кодексот за етичко однесување, сѐ додека ја врши својата работа како што треба.

„Не чувствувам потреба дека треба да се извинам. Вршејќи ја својата работа не сметам дека го прекршив Етичкиот кодекс“, вели Талат Џафери.

Advertisements
adsense

После оваа негова скандалозна изјава на социјалните мрежи се огласи и лидерот на Левица Димитар Апасиев.

Advertisements
adsense

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.