MВР: Го фативме Скопјанецот кој побегна од затвор.

Приведен е бегалец од затвор и биде предаден за доиздржување на затворската казна, информираа од МВР.…

Oткако го прегазиле дедо Ахмед од Топанско Поле го ограбиле и го фрлиле во слепа уличка да почине во тешки болки и маки.

70-годишниот Ахмед Кокица пред две недели излегол од работа, кога на пат кон дома и бил…

Tри дена го нема 12-годишниот Ислаил Алији од Гостивар.

Исчезнат е Ислаил Алији од Гостивар, има 12 години, јавува Сител. Исчезнат е веќе 3 дена,…

Ни трага ни глас од малечкиот Петар Џобески од Прилеп- Родителите се сомневаат дека детето им е украдено.

Земен е Петар од некого, на тоа се сомневаме, како инаку да не може да се…

Џафери вели дека деловникот му дозволува да ги заклучи пратениците?!

Проѕирна е намерата на опозицијата, која сите овие години ја опструира работата на Законодавниот дом и…

Кличко му се заблагодари на Косово: Ќе се ослободиме како вие од Србија….

Виталиј Кличко, поранешниот светски шампион во бокс во тешка категорија и сегашен градоначалник на Киев, рече…

Британските војници кои нападнаа полицаец и демолираа кафуле во Неготино нема да одговараат во земјава, таков е договорот со НАТО.

Британски војници дојдени во земјава за последната воена вежба на НАТО на полигонот Криволак, деновиве предизвикаа…

Двајца Битолчани истепале тројца полицајци пред спортската сала.

ОЈО Битола поведе постапка против две лица осомничени за кривично дело Напад врз службено лице при…

Агнеса: Не е точно дека извадив две ребра во Турција.

Русокосата инфулнсерка Агнеса Органџиева ,откако се разведе,не престанува да ја шокира јавноста. Овој пат  таа е…

На фестивалот во Измир актерот Мето Јовановски добитник на наградата за животно дело „Златен чадор“

На свеченото отворање на осмото издание на Балкан панорама филм фестивал во Измир, Турција на македонскиот…