MВР: Го фативме Скопјанецот кој побегна од затвор.

Advertisements
adsense

Приведен е бегалец од затвор и биде предаден за доиздржување на затворската казна, информираа од МВР.

„Денеска (26.05.2022), полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода Н.Н.(25) од Скопје. Тој бил баран по потерница за доиздржување затворска казна и поради бегство од казнено-поправна установа“, наведе полицијата.

Advertisements
adsense

Лицето ќе биде спроведено во казнено-поправна установа за доиздржување на казната.

Advertisements
adsense

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.