Кај Аквадуктот се прави крос-патека за мотори- Надлежните не знаат кој ја правел патеката и кој истура земја со камиони.

Крос патека за трки со мотори се гради кај скопскиот аквадукт. Околу аквадуктот кој лани Владата…

Богоев: Во криза „и куче и маче ќе се спојат“, но кај нас опозицијата се реши да блокира

За да се постигне нормален политички дијалог треба да имаме условно кажано од двете страни нормални…

Собранието нема имотен лист за користење на зградата.

Собранието нема соодветен имотен лист. Наодите на Државниот завод за ревизија од контролата во 2020 година…

18-годишно момче од Велешта прегази 54- годишен маж кај селото Враништа-Струга.

Нова несреќа се случи на македонските патишта, откако вчера на регионален пат во Враништа, струшко, автомобил…

Црвенковски: Потпишувањето на договор со Бугарија беше голема грешка!

Поранешниот претседател и лидер на СДСМ, Бранко Црвенковски, на трибина организирана од Дипломатскиот совет, оцени дека…

Сељачино еве ти 20 денари да паркираш како човек- Револтиран Скопјанец му оддржа лекција на несовесен шофер.

Револтиран скопјанец му остави порака, но и пари на возач паркиран во Скопје, очигледно на погрешно…

Ексклузивно видео од сообраќајната незгода кај селото Враништа во која беше прегазен пешак.

Синоќа кај струшкото Село Враништа после завршувањето на фудбалскиот натпревар во традиционалниот турнир во мал фудбал…

Тргнале со вечерниот воз од Скопје до Велес, но поради дефект продолжиле пеш по пругите.

Средата вечер патниците во вечерниот воз од Скопје за Велес, која поаѓа во 22,30 часот имале…

Охрид под силно полициско обезбедување- Закажано судење за странскиот држвјанин кој беше фатен со голема количина на дро*а

Во центарот на Охрид, околу објектите на Секторот за внатрешни работи, е под силно полициско обезбедување,…

На 100.000 денари плата, пратеничката Ѓавoчанова наплатила 645,477 денари за патни трошоци.

ПРАТЕНИЧКАТА ДРАГИЦА ЃАВОЧАНОВА ОД СДСМ НАПЛАТИЛА 645 477 ДЕНАРИ ЗА ПАТНИ ТРОШОЦИ ОД ПОЧЕТОК НА НЕЈЗИНИОТ…