18-годишно момче од Велешта прегази 54- годишен маж кај селото Враништа-Струга.

Advertisements
adsense

Нова несреќа се случи на македонските патишта, откако вчера на регионален пат во Враништа, струшко, автомобил „фолскваген пасат“ управувано од 18-годишник, прегазил 54-годишен маж од Струга.

„Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил пешакот и бил пренесен во болницата „Св.Еразмо” во Охрид, каде што подоцна починал”, информираат од полицијата.

Advertisements
adsense

Увид на местото извршила екипа на ОВР Струга.

Advertisements
adsense

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.