Да им посакаме среќа: ХВА ранг ИТФ ќе учествува на силниот таеквондо турнир „Гран при Зворник 2022“

Advertisements
adsense

Викендов Таеквон-до клубот „ХВА ранг ИТФ“ Лескоец-Охрид ќе учествува на Меѓународен ИТФ турнир од А класа „3. Гран при Зворник 2022“ во Босна и Херцеговина, а важи за најсилен турнир за пролетната натпреварувачка сезона на Балканот и пошироко.

„На овај натпревар одлучивме боите на клубот а воедно и на Македонијада ги бранат 20 натпреварувачи, од кои 5 редовни натпреварувачи и 15 дебитанти. Се надеваме дека добро ќе не претстават, иако конкуренцијата е голема, вели тренерот Марјанчо Лазаревски

Advertisements
adsense

Од клубот го најавуваат нивниот турнир „Охрид опен 2022”, кој е меѓународен таеквон-до ИТФ турнир и ќе се одржи на 25 јуни во СРЦ „Биљанини извори“.

Advertisements
adsense

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.