Ексклузивно видео од сообраќајната незгода кај селото Враништа во која беше прегазен пешак.

Advertisements
adsense

Синоќа кај струшкото Село Враништа после завршувањето на фудбалскиот натпревар во традиционалниот турнир во мал фудбал на пешачкиот премин бил прегазан пешак кој за жал од страна на лекарскиот тим била констатирана смрт.

Но ова не е прва сообраќајна несреќа кај селото Враништа и истата да биде прекриена со цел за да не пристигне до медиумите.

Advertisements
adsense

Како што дознаваме од очевидци лицето кое управувало со возилото се движело со поголема брзина од дозволеното.

Advertisements
adsense

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.