Објавена снимка на која функционер на МВР
ослободува човек што пукаше во полицајци
(ВИДЕО)

На социјалната мрежа Твитер се појави видео на кое според профилот што го објавувасе гледа како…

Над 1.000 украински бегалци сакаат да работаат во Македонија но државата не им дозволува, ниту пак децата да ги запишат во градинка.

Официјално пријавени во институции околу 300, а неофицијално 1000 украински бегалци престојуваат во Македонија. Заминале со…

MВР: За сите што возат непрописно електричен тротинет ќе бидат казнети со по 50 евра.

Можете да заработите казна доколку возите електричен тротинет по коловозна лента. Треба да се движите само…

Поплавени улици и дворови во Тетово, граѓаните со кофи и пумпи ја одстрануваат водата. (Видео)

Поплавени улици во Тетово за време на обилните врнежи од дожд кои траеја околу еден час.…

Eрдоган: Додека сум јас претседател на Турција, Шведска и Финска нема да можат да влезат во НАТО

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган рече дека минатонеделните разговори со шведската и финската делегација „не биле…

Пратеникот од ДПМНЕ Акександар Николоски, потрошил 402.167 денари за патни трошоци.

АЛЕКСАНДАР НИКОЛОСКИ – ПРАТЕНИК ОД ДПМНЕ-ОХРИД ЗА 15 МЕСЕЦИ ПОТРОШИЛ 402.167 ДЕНАРИ ЗА ПАТНИ ТРОШОЦИ Наместо…

Пратеничката од Охрид Жаклина Лазаревска наплатила 442.712 денари за патни трошоци.

ЖАКЛИНА ЛАЗАРЕВСКА – ПРАТЕНИК ОД СДСМ-ОХРИД ЗА ГОДИНА И ПОЛ ПОТРОШИЛА 442.712 ДЕНАРИ ЗА ПАТНИ ТРОШОЦИ…

Се ожени министерот Благоја Бочварски.

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски својата венчавка со Маринела Серафимова ја круниса со свадба…

Османи замина за Јапонија да бара инвеститори.

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, на 30 и 31 мај ќе престојува во работна посета…

Работник почина од струен удар во фабрика во струшко

Маж вработен во фабрика бил пронајден починат во дворот на објектот, во близина на електричeн ормар,…