Се ожени министерот Благоја Бочварски.

Advertisements
adsense

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски својата венчавка со Маринела Серафимова ја круниса со свадба во Штип. Меѓу гостите  беше и министерот за земјоделство и негов сопартиец, Љупчо Николовски со сопругата Андријана, која сподели фотографии од венчавката.

Advertisements
adsense

Актуелниот министер за транспорт и врски лани во август ја побара за сопруга својата избраничка, а веридбата ја најави за есента. Бочварски тогаш рече дека свадбата ќе се одржи следната година кога ќе стивне пандемијата.

Advertisements
adsense

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.