МВР демантира: Заменик директорот на БЈБ не ги ослободил пукачите од Чаир.

Advertisements
adsense

МВР ги демантира информациите во јавноста дека заменик-директорот на БЈБ ги ослободил криминалците кои пукаа во полицајците во Чаир.

Advertisements
adsense

„На 23.05.2022 околу 19.45 часот полициски службеник од ЕВР Чаир во близина на угостителски објект на ул. „М.К. бригада“ во Скопје запрел возило „митцубиши“ кое имало вклучено т.н. флешери. Возачот почнал агресивно да се однесува, а за кратко време на местото на настанот пристигнал и М.Љ. со уште неколку лица, при што физички го нападнал полицискиот службеник. На местото на настанот пристигнале и други полициски службеници. М.Љ. испукал од пиштол во воздух, но бил совладан од полициските службеници и пиштолот му бил одземен, а од пукањето нема повредени лица. Потоа дошле и други лица, меѓу кои и полициски службеници, по што М.Љ. се дал во бегство.

Advertisements
adsense

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.