Полицијата трага по малолетничка од Радовиш- Tаткото се сомнева дека е со момчето.

Advertisements
adsense

На 28.05.2022 во 23.25 часот во Полициската станица Радовиш М.А.(52) од с.Коџалија, радовишко, пријавил дека од домот се оддалечила неговата малолетна ќерка С.А.(15).

Според пријавеното, тој се сомневал дека таа е со нејзиното момче од истото село.

Advertisements
adsense

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Advertisements
adsense

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.