Во Муртино гром запали куќа…

Според Телма, гром удрил во куќа во селото Муртино нешто пред 21 часот, по што се…

Вработен во училиште во велешко село се соблекол гол пред ученичка.

„На 30.05.2022 полициски службеници на СВР Велес го привеле во полициска станица С.Ф., поради сомнение дека…

По иницијатива на Левица градинките во Кавадарци бесплатни од септември !!

Иницијативата на Левица престојот во детските градинки да биде бесплатен беше усвоена со неколку заклучоци и…

НОВ ЦЕНОВЕН ШОК НА ГРБОТ НА ГРАЃАНИТЕ: Горивата поскапуваат за 10 денари!

Од утре се очекува поскапување на горивата до 10 денари, ова го покажуваат пресметките  на  познавачите.…

Владата не ги продолжи мерките, ќе поскапат заштитените прехранбени производи и горивата.

Лебот, млекото и зејтинот ќе поскапуваат од утре –откако владата не ги продолжи мерките за ограничување…

Со 90 гласови „за”, без ниту еден против- Пратениците едногласно ги поддржаа измените на Законот за земјоделство и рурален развој.

Со 90 гласови „за”, без ниту еден против и без воздржани, Собранието денеска во рамки на…

Радев и Петков повикани кај Макрон на тема Македонија и тргање на ветото.

Наскоро ќе биде организирана посета на Франција на бугарскиот претседател Румен Радев и бугарскиот премиер Кирил…

Стојанче: Еден дел од Тетово ќе го немаше ако експлодираа силосите за плин.

Директорот за управување со кризи, Стојанче Ангелов, утринава во емисијата „Утрински брифинг“ рече дека големиот пожар…

7-годишниот Македон не учи историја: Македонија била една од најголемите империи, поголема од Римската и Османлиската 

„Македонската империја била една од најголемите империи во Европа, со површина од 5,2 милиони kилометри, поголема…

Стојанче: Вчера бев во Тетово, еве не сум отруен и се чувствувам добро

Пожарот е целосно изгаснат, но се уште има слаб чад и тоа е нормално по ваков…