Американскиот претседател Џо Бајден падна од велосипед. (Видео)

Американскиот претседател Џо Бајден (79) падна од велосипед во обид да се симне од него. Незгодата…

Градоначалникот Пецаков тргна за Скопје: Време е за промени, доста беше од превисоки цени и инфлации !!!

Македонија е потоната во сиромаштија, беда, високи цени на основните прехранбени производи, најскапи горива во регионот,…

Работници во Македонија почнаа да се бараат и преку Огласи на Билборди…

Интернационална компанија, „Вабтек МЗТ“ која се смета за лидер во производството на сопирачки системи за шински возила, а која има…

Градоначалникот Пецаков: Денес ја имав честа да го пречекам министерот за надворешни работи на Република Турција.

Имав чест да го пречекам министерот за надворешни работи на Република Турција, Мевлут Чавушоглу кој присуствуваше…

Украдено руското знаме од конзулатот во Битола- MВР трага по сторителот.

Вчера во 16.50 часот во СВР Битола било пријавено дека е украдено знаме на Руската Федерација.…

Јакимовски: Мицкоски функционира како Путин, тој сака или да умрам или да одам во затвор

Претседателот на ГРОМ и градоначалник на Карпош, Стевчо Јакимовски, ги продолжува обвинувањата кон лидерот на ВМРО-ДПМНЕ…

Поради труење со храна затворена мензата во германската компанија „Кромберг и Шуберт

Седум лица со симптоми на труење со храна се примени во дневната болница во битолската Клиничка…

Митко Јанчев пресече: Kaрлеуша нема да пее на градскиот плоштад бидејќи не ја сакаат моите сограѓани.

Популарната српска пејачка Јелена Карлеуша, која вчера беше најавена како главна музичка ѕвезда на Тиквешки гроздобер…

После цели два месеци ВМРО-ДПМНЕ избра нов претседател во ДЕБРЦА, на местото од Сашо доаѓа неговиот братучед Златко Силјаноски..

После цели 2 месеци дилеми во Општина Дебрца конечно е избран новиот претседател на Вмро Дпмне.…

Битиќи: На сите нас не чека тешка зима…

Ние мораме да бидеме внимателни, сите мерки кои се преземаат треба да бидат адекватни и возможни…