50-годишен Скопјанец со автомобил сакал да прегази полицаец.

Приведен е 51-годишен скопјанец кој со автомобилот се обидел да удри во полицаец. „На 31.05.2022 во…

Вишото обвинителство побара Апелација да ја одбие жалбата од ОЈО Велес за ослободителната пресуда за велешанката Пале

Вишото обвинителство Скопје смета дека Основниот суд во Велес донел исправна одлука со ослободителната пресуда за…

30 дена притвор за охриѓанецот кој пренесувал над 86 килограми марихуана

Основното јавно обвинителство Прилеп донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице, за кое постои…

Васил Гарванлиев објави фотографиja од сопругот.

Македонскиот минатогодишен претставник на Евровизија, Васил Гарванлиев, неодамна се вери со својата љубов, а сега првпат…

Вечерва повторно поскапуваат горивата !!!!

Ново поскапување на горивата објави Регуалтортна. Еруосупер 98 поскапува за три денари и неговата цена за…

Само до 8:30 утрово издадени над 1100 кутии Диазепам

Се рушат сите рекорди на издавање на таблети Диазепам уште рано наутро. Овој факт го потврдува…

Македонски државјанин уапсен на граница, се обидел со 5 евра да подмити полицаец.

Државјанин на Република Северна Македонија е приведен од страна на косовската полиција, поради обид да поткупи…

Зејтинот достигна рекордна цена од 163 денари за литар!

Откако Владата ги врати маржите и даноците на основните прехранбени производи, цените од денеска во маркетите ги…

Апасиев: 200 евра на Грујо беа повредни од овие 500 евра на Таче.

Македонија се соочува со уште една тешка инфлација. Граѓаните со минималната плата не можат да ги…

Зеленски: Не планираме да ја нападнеме Русија.

Киев не планира да ја нападне територијата на Русија, изјави денеска украинскиот претседател Володимир Зеленски. Знам…