50-годишен Скопјанец со автомобил сакал да прегази полицаец.

Advertisements
adsense

Приведен е 51-годишен скопјанец кој со автомобилот се обидел да удри во полицаец.

Advertisements
adsense

„На 31.05.2022 во 18.20 часот на подрачјето на Бит Пазар, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода Н.А.(51) од Скопје, затоа што се однесувал агресивно кон полициски службеници кои извршувале службени дејствија и се обидел со патничко возило „фолксваген голф“ да удри во еден од нив. По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок“, велат од МВР во дневниот билтен.

Advertisements
adsense

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.