Костадинов се изнервира: Нека ви е срам и арам, фејсбук херои тријат раце и се радуваат, мене не ме интересира која партија се луѓето кои се поплавени!

Advertisements
adsense

„Сите екипи се на терен и Комуналец и ТППЕ Струмица и општинската администрација и советниците и излегуваме во пресрет. Јас сум толерантен и трпелив човек, но запрепастен сум од фејсбук хероите кои кројат дневно партиски ставови триејки раце од невремето. Мене не ме интересира чиј подрум е поплавен, мене не ме интересира која партија се луѓето кои се поплавени, јас не се радувам со невремето, јас сум градоначалник и нивни но и ваш кои се ситите на несреќата на луѓето. И вас ќе ве разберам и ќе ви простам ама нека ви е срам и арам за се што правите. Заедно со мојот тим како и сите други проблеми, во сите овие кризи излегуваме и ќе излегуваме во пресрет на сите и на неопределените и на партиски определените. Прости ми Струмицо што два дена едно по друго не зафати невреме“, вели градоначалникот Костадин

Advertisements
adsense
Advertisements
adsense

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.