Васил Гарванлиев објави фотографиja од сопругот.

Advertisements
adsense

Македонскиот минатогодишен претставник на Евровизија, Васил Гарванлиев, неодамна се вери со својата љубов, а сега првпат јавно сподели фотографии со него.

Инаку, Васил живее во Америка, а во април годинава се вери со својот сакан, по што изјави дека во него се заљубил кога пристигнал во Америка и работите тргнале „од прва“.

„Заљубен сум и малку шокиран, стварно не очекував дека ќе ми се случи љубов. Ама, како што велам – внимавај што посакуваш“, изјавил Васил за „Репортер“.

Advertisements
adsense

Сега Гарванлиев за првпат сподели фотографии со својот вереник на кои изгледаат многу среќно.

Во описот на фотографиите кои ги сподели на социјалната мрежа Инстаграм тој на своите следбеници им порача дека секогаш треба да бидат искрени кон себе и да ги следат своите соништа.

„Двајца станаа едно. Љубовта победува. Среќен месец на гордоста. Останете верни на себе и следете ги соништата“, напиша Васил.

Advertisements
adsense

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.