Зеленски: Не планираме да ја нападнеме Русија.

Advertisements
adsense

Киев не планира да ја нападне територијата на Русија, изјави денеска украинскиот претседател Володимир Зеленски.

Advertisements
adsense

Знам дека луѓето во САД или некој во Белата куќа вели дека би можеле да искористиме американските повеќенеменски ракетни системи за да ја нападнеме Русија. Видете, ние немаме планови да ја нападнеме Русија. Ние не сме заинтересирани за Руската Федерација и не се бориме за нивната територија, рече Зеленски во интервју за американската телевизија „Њузмакс“.

Advertisements
adsense

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.