Дафина: Можеби има симболика што бираме уставни судии на Спасовден

Advertisements
adsense

Пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ, Дафина Стојаноска на почетокот на денешната седница на Комисијата за избори и именувања на чиј дневен ред е утврдувањето предлози за кандидати за уставни судии, рече дека можеби има симболика тоа што процедурата започнува денеска, на празникот Спасовден.

-Честитит празник и можеби има симболика што денеска парламентарното мнозинство се обидува да го откочи процесот, рече Стојановска.

Advertisements
adsense

Таа додаде дека опозицијата никогаш не го блокирала процесот за избор на нови уставни судии и се надева дека оваа 13-та седница на Комисијата нема да биде баксузна.

Advertisements
adsense

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.