Џамбазов: Да им дадеме на Бугарите еден гол за Гоце Делчев, еден за Самоил, еден за ветото

Advertisements
adsense

Македонија денеска од 18 часот ќе се соочи против Бугарија во првиот меч од Лигата на нации.

Игор Џамбазов реши да објави статус на социјалните мрежи и да ги мотивира македонските лавови во дуелот против Бугарите.

Advertisements
adsense

„Нека биде вака: Еден гол за Гоце Делчев. Уште еден за Самоил, еден за негирањето на нацијата и јазикот, еден од пенал за ветото. И последниот за окупаторските години. Пет излегоа? Да нее многу? Не, не… малку е“, напиша Џамбазов.

Advertisements
adsense

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.