Македонски навивач за бугарски медиум: Вие го имате Заев и Азис, а ние Гоце Делчев, Горан Пандев, Јане Сандански…

Advertisements
adsense

Македонски навивач ја шокираше новинарската екипа на БТВ која го праша за тоа што мисли за бугарскиот народ, во пресрет на натпреварот помеѓу Македонија и Бугарија во Лигата на нации.

Advertisements
adsense

Навивачот им посочи дека ние си имаме свои и тие си имаат свои херои, но она што е најинтересно е што помеѓу бугарските херои тој го напомена и екс премиерот Зоран Заев.

Advertisements
adsense

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.