Ракометарот Тод бил убиен за место во такси?!

Предметот за убиството на ракометарот Денис Тот е во завршна фаза. Ова во интервју за „А1он“ го потврди…

Шекеринска на роденденот од ДУИ: Колку сме биле будали што порано не дозволивме образование на албански….

Поранешната потпретседателка на СДСМ и министерка, Радмила Шекеринска денеска беше дел од панелот организиран од Форумот…

Путин: Европејците не нѐ послушаа, поради нивната кусогледа политика дојде до енергетска криза и цената на храната ќе расте

Рускиот претседател Владимир Путин даде интервју за новинарот на државната телевизија „Русија 1“ во кое ја…

ДУИ вечерва со концерт слави 20 години постоење.

ДУИ вечерва прославува 20 години од основањето на партијата со концерт на плоштадот Скендербег во Скопје.…

Добра вест за Македонците кои работат во Германија: Минималната саатница се зголемува на 12 евра!

Германскиот парламент, Бундестагот, денеска донесе одлука за зголемување на минималната саатница на 12 евра од октомври…

Скандал во прилепската болница: Лекар истепан од колеги поради стрес – тест апарат, не го давал во другото одделение

Несекојдневен настан се случил вчера во болницата во Прилеп кога избила тепачка меѓу вработени во болницата…

По Макрон, и Ле Пен погодена со јајце во лице (ВИДЕО)

Претседателската кандидатка на екстремната десница на последните избори во Франција, Марин Ле Пен, била погодена со…

Поскапува и греењето: Еве по која цена ќе се продава кубик дрва и колку ќе поскапат пелетите.

Дрва и пелети. Тоа се два од најпопуларните енергенси за загревање на домаќинствата во земјава, заедно…

Украдена оградата од базната станица на МВР во Прилеп.

На 01.06.2022 во 12.00 часот во ОВР Прилеп било пријавено дека во периодот од 17.05 до…

Охриѓани го возвратија ударот, објавија сметка од Скопје и еспресо од 200 денари

Сѐ уште стоите на мислењето дека само во Охрид е скапо јадењето и пиењето? Е па,охриѓани…