Охриѓани го возвратија ударот, објавија сметка од Скопје и еспресо од 200 денари

Advertisements
adsense

Сѐ уште стоите на мислењето дека само во Охрид е скапо јадењето и пиењето? Е па,
охриѓани го возвраќаат ударот!
На Фејсбук страницата „Охриѓани“ беше објавена фотографија од фискална сметка, а
на која се гледа дека луѓето кои седнале да ручаат и да се освежат со неколку кафиња
и со две-три чашки алкохол во македонската метропола, платиле прилично многу пари
за услугата.
На пример, едно најобично еспресо во ова скопско кафуле чини неверојатни 200
денари!

Advertisements
adsense
Advertisements
adsense

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.