Украдена оградата од базната станица на МВР во Прилеп.

Advertisements
adsense

На 01.06.2022 во 12.00 часот во ОВР Прилеп било пријавено дека во периодот од 17.05 до 20.05.2022 со употреба наподесен алат бил пресечен и одземен дел од металната жица со која е оградена базната станица за Телекомуникации – Карпа, на место викано „Топташ“, сопственост на МВР – Сектор за Телекомуникации. Увид извршила екипа од ОВР Прилеп и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Advertisements
adsense
Advertisements
adsense

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.