За сите што сега сакаат да полагаат за возачка ќе има измени во полагањето градска.

Со последните измени и дополнувања на Правилникот за начинот на спроведување на возачките испити, поточно на…

Инцидент на „Филип Втори“ предизвикала екипата на премиерот Ковачевски?!

Невидена слика на нашата национална арена „Тодор Проески“ на неколку минути пред почетокот на дуелот Македонија…

Битолчанка од Америка отвори Фонд за донации и помош за бездомните животни во Битола и Македонија

Битолчанка Мартина која моментално живее и работи во Америка, инспирирана од нашиот награден ФОТО конкурс „Лесно…

Додека ние мака си мачиме со Кичево-Охрид-Индијците направија 75 километри автопат за пет дена, при што го срушија светскиот рекорд.

Ова е работа која во некои земји, како на пример Македонија, трае неколку месеци, години, па…

Белојанис-село во Унгарија каде живеат Македонци. (Видео)

На 14 мај по иницијатива на студентот Атила Токаи и организација на Лекторатот по македонски јазик…

Владата потрошила 5 милиони евра за изнајмување на возила на лизинг од висока класа, ДКСК се сомнева дека ѝ биле потребни

Во периодот од 2018-2021 година Владата потрошила пет милиони евра за изнајмување возила по пат на…

Македонското чудо од дете ги доби златните медали за освоените први места во математика на светско ниво.

Седумгодишниот Македон Димитровски ги доби златните медали освоени во натпревар по математика, во конкуренција со 4.000…

Според СДСМ градоначалникот Пецаков не смее да биде хуманитарец и да им помага на болните лица?

Според СДСМ градоначалникот Пецаков не смее да биде хуманитарец и да им помага на болните лица?…

Стојанче: Граѓаните да бидат многу внимателни можно е да летне некој кров од зградите додека се движат.

Центарот за управување со кризи (ЦУК) апелира до граѓаните да се засолнат поради можното невреме. -Поради…