Мајка му почина додека тој беше на Евровизија во Грција, бараше утеха во песните!

Ламбе е роден во Битола, а детството и раната младост ги поминал во Љубојно, мало место…

Рускиот амбасадор: И покрај непријателските чекори, чувствуваме искрена поддршка од многу македонски граѓани

На официјалниот Твитер профил на Амбасадата на Руската Федерација во Македонија доцна амбасадорот Сергеј Баздникин објави…

Палевски: До крајот на годината ВМРО-ДПМНЕ нема да постои како партија

До крајот на 2022 година ВМРО-ДПМНЕ нема да постои како партија, предупредува Љупчо Палевски во денешната…

Скандал во Бугарија: Кирил Петков снимен како ја фаќа за задникот шефицата на Кабинетот, сопруга на негов пријател и сопартиец

Додека се тресе премиерското столче на бугарскиот премиер Кирил Петков, се тресе и бугарската јавност од…

Малезија најави укинување на смртната казна

Во Малезија повеќе од 1.300 луѓе чекаат смртна казна, најмногу поради трговија со дрога. Казната се…

Жител на Голема Речица си наточил гориво за 5.000 денари и си заминал без да плати

Во Полициското одделение Теарце А.Б.(29) од тетовско Нераште, вчера во 16.30 часот, вработен на бензинска пумпа…

Откако Битиќи ни порача да штедиме струја, граѓаните го прашуваат по колку пати смеат да се тушираат неделно?!

Ако сме навикнале на 24 степени да ја држиме температурата дома да ни биде топло и…

Кумановец и светиниколец изнајмиле возила од рентакар и не ги вратиле..

Сопственик на рентакар фирма од кумановско, вчера во 23.30 часот пријавил дека на 06.јуни, Д.Ј.(19) од…

Шолц утре во Скопје: Пречек со највисоки почести.

По посетата на Скопје, Шолц заминува за СофијаКанцеларот на Сојузна Република Германија, Олаф Шолц ќе пристигне…

Kумановец ја киднапирал поранешната девојка.

Министерството за внатрешни работи информира дека вчера во 23.45 часот во Куманово, полициски службеници од СВР…