Kумановец ја киднапирал поранешната девојка.

Advertisements
adsense

Министерството за внатрешни работи информира дека вчера во 23.45 часот во Куманово, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода Б.В.(35) од Куманово.

Advertisements
adsense
  • Тој се сомничи дека околу 12.00 часот со закана ја земал неговата поранешна 35-годишна девојка од Куманово од домот во кој живеела во Скопје и со возило ја однел во неговиот дом во Куманово и ја задржал спротивно на нејзина волја, информираат од полицијата.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Advertisements
adsense

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.