Кумановец и светиниколец изнајмиле возила од рентакар и не ги вратиле..

Advertisements
adsense

Сопственик на рентакар фирма од кумановско, вчера во 23.30 часот пријавил дека на 06.јуни, Д.Ј.(19) од Куманово и Б.С.(31) од с.Горобинце, светиниколско, склучил договор за издавање на две патнички моторни возила, кои требало да бидат вратени до вчера.

Advertisements
adsense

Кумановец и светиниколец земале возила од рентакар и не го вратиле
Според пријавеното, тие не го испочитувале склучениот договор и не ги вратиле возилата.

Advertisements
adsense

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.