Рускиот амбасадор: И покрај непријателските чекори, чувствуваме искрена поддршка од многу македонски граѓани

Advertisements
adsense

На официјалниот Твитер профил на Амбасадата на Руската Федерација во Македонија доцна амбасадорот Сергеј Баздникин објави неколку пораки во кој нагласува дека дека „Северна Македонија“ во моментов води антируска политика, со која не се согласуваат многу македонски граѓани.

Advertisements
adsense
Advertisements
adsense

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.