Жител на Голема Речица си наточил гориво за 5.000 денари и си заминал без да плати

Advertisements
adsense

Во Полициското одделение Теарце А.Б.(29) од тетовско Нераште, вчера во 16.30 часот, вработен на бензинска пумпа на регионалниот пат Тетово-Јажинце, пријавил дека околу 12.15 часот Т.И. од тетовска Голема Речица наточил гориво во своето возило во вредност од 5.000 денари и заминал без да плати.

Advertisements
adsense

Се работи на расчистување на случајот.

Advertisements
adsense

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.