Поради труење со храна затворена мензата во германската компанија „Кромберг и Шуберт

Advertisements
adsense

Седум лица со симптоми на труење со храна се примени во дневната болница во битолската Клиничка болница „Трифун Пановски“, потврдија за „Фокус“ од Државниот здравствен и санитарен инспекторат.

Од таму додаваат дека лицата се затруле од фабричката менза во германската компанија „Кромберг и Шуберт“, при што мензата е ставена веднаш по клуч.

Advertisements
adsense

Во текот на утрешниот ден во болницата се најавени уште осум лица со истите симптоми од Прилеп.

Advertisements
adsense

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.