Работници во Македонија почнаа да се бараат и преку Огласи на Билборди…

Интернационална компанија, „Вабтек МЗТ“ која се смета за лидер во производството на сопирачки системи за шински возила, а која има…

Градоначалникот Пецаков: Денес ја имав честа да го пречекам министерот за надворешни работи на Република Турција.

Имав чест да го пречекам министерот за надворешни работи на Република Турција, Мевлут Чавушоглу кој присуствуваше…

Украдено руското знаме од конзулатот во Битола- MВР трага по сторителот.

Вчера во 16.50 часот во СВР Битола било пријавено дека е украдено знаме на Руската Федерација.…