Градоначалникот Пецаков: Денес ја имав честа да го пречекам министерот за надворешни работи на Република Турција.

Advertisements
adsense

Имав чест да го пречекам министерот за надворешни работи на Република Турција, Мевлут Чавушоглу кој присуствуваше на собирот на турското население од Македонија.

Ова претставува големо задоволство за мене, бидејќи турското население е составен и нераскинлив дел од животот во Охрид.

Advertisements
adsense

Заеднички и сложно ќе продолжиме да го градиме и развиваме Охрид- Напиша Пецаков на социјалните мрежи.

Advertisements
adsense

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.