Украдено руското знаме од конзулатот во Битола- MВР трага по сторителот.

Advertisements
adsense

Вчера во 16.50 часот во СВР Битола било пријавено дека е украдено знаме на Руската Федерација.

Вработена во Конзулатот на Руската Федерација во Битола пријавила дека било одземено знамето на Руската Федерација, кое било закачено на зградата на конзулатот на улица „Маршал Тито”.

Advertisements
adsense

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Advertisements
adsense

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.