Американскиот претседател Џо Бајден падна од велосипед. (Видео)

Advertisements
adsense

Американскиот претседател Џо Бајден (79) падна од велосипед во обид да се симне од него.

Advertisements
adsense

Незгодата се случи во близина на неговата приватна куќа во американската сојузна држава Делавер, а тука беа и камерите за да го забележат незгодниот момент.

My friend just filmed Joe Biden @POTUS falling off his bike no joke. Just happened at Rehoboth Beach 😂 #JoeBiden #BidenIsAFailure #RehobothBeach #Trump #EpicFail #Biden pic.twitter.com/cVMycEwuI0— jonboy (@jonboy79788314) June 18, 2022

Advertisements
adsense

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.