Градоначалникот Пецаков тргна за Скопје: Време е за промени, доста беше од превисоки цени и инфлации !!!

Advertisements
adsense

Македонија е потоната во сиромаштија, беда, високи цени на основните прехранбени производи, најскапи горива во регионот, скапа електрична енергија, ниски плати, висока инфлација, руинирано здравство, катастрофално образование, економски колапс, распродадени национални и државни интереси и понижување од Бугарија, зголемен број на иселени граѓани, криминал, корупција, тендери во четири очи, се работите со кои се соочуваат граѓаните изминатите пет години со владата на СДСМ и ДУИ.

Затоа, сево ова може да се промени со избори и со доаѓање на одговорна и чесна власт која ќе работи за доброто на граѓаните.

Ова се работи кои ги мачат сите граѓани и токму затоа мораме заедно да ја промениме лошата реалност.

Доста е од поделби. Доста е од препукувања. Доста е од популизам. Доаѓа време кога мораме да се избориме за систем, вредности, сигурност и иднина-велат од ВМРО-ДПМНЕ.Корист од состојбата во која се наоѓаме имаат единствено функционерите на владата на СДСМ и ДУИ.

Advertisements
adsense

Криминална влада не се руши само со една битка, туку со многу битки и труд. Но, само обединети и сплотени можеме да се избориме со оваа ненародна и корумпирана власт-додаваат од опозицијата.

Од партијатата велат дека се оградудуват од секакви инфилтрирани личности кои имаат за цел да предзвикаат некаков инцидент за време на собирот.

Се гледаме пред влада‼️
Македонија е на нозе‼️
Протест за промени‼️

Напиша градоначалникот на Охрид Кирил Пецаков

Advertisements
adsense

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.