Палевски: До крајот на годината ВМРО-ДПМНЕ нема да постои како партија

До крајот на 2022 година ВМРО-ДПМНЕ нема да постои како партија, предупредува Љупчо Палевски во денешната…

Жител на Голема Речица си наточил гориво за 5.000 денари и си заминал без да плати

Во Полициското одделение Теарце А.Б.(29) од тетовско Нераште, вчера во 16.30 часот, вработен на бензинска пумпа…

Откако Битиќи ни порача да штедиме струја, граѓаните го прашуваат по колку пати смеат да се тушираат неделно?!

Ако сме навикнале на 24 степени да ја држиме температурата дома да ни биде топло и…

Кумановец и светиниколец изнајмиле возила од рентакар и не ги вратиле..

Сопственик на рентакар фирма од кумановско, вчера во 23.30 часот пријавил дека на 06.јуни, Д.Ј.(19) од…

Шолц утре во Скопје: Пречек со највисоки почести.

По посетата на Скопје, Шолц заминува за СофијаКанцеларот на Сојузна Република Германија, Олаф Шолц ќе пристигне…

Kумановец ја киднапирал поранешната девојка.

Министерството за внатрешни работи информира дека вчера во 23.45 часот во Куманово, полициски службеници од СВР…

Автопатот Охрид-Кичево се градел по принципот 19 метри на ден – 3000 денови се градат и уште не се доградени 57 км

Верувале или НЕ, изминаа над 3000 денови како „се гради” автопатот од Кичево кон Охрид, ова…

За сите што сега сакаат да полагаат за возачка ќе има измени во полагањето градска.

Со последните измени и дополнувања на Правилникот за начинот на спроведување на возачките испити, поточно на…

Инцидент на „Филип Втори“ предизвикала екипата на премиерот Ковачевски?!

Невидена слика на нашата национална арена „Тодор Проески“ на неколку минути пред почетокот на дуелот Македонија…

Битолчанка од Америка отвори Фонд за донации и помош за бездомните животни во Битола и Македонија

Битолчанка Мартина која моментално живее и работи во Америка, инспирирана од нашиот награден ФОТО конкурс „Лесно…