Скандал во Бугарија: Кирил Петков снимен како ја фаќа за задникот шефицата на Кабинетот, сопруга на негов пријател и сопартиец

Додека се тресе премиерското столче на бугарскиот премиер Кирил Петков, се тресе и бугарската јавност од…

Малезија најави укинување на смртната казна

Во Малезија повеќе од 1.300 луѓе чекаат смртна казна, најмногу поради трговија со дрога. Казната се…

Путин: Европејците не нѐ послушаа, поради нивната кусогледа политика дојде до енергетска криза и цената на храната ќе расте

Рускиот претседател Владимир Путин даде интервју за новинарот на државната телевизија „Русија 1“ во кое ја…

По Макрон, и Ле Пен погодена со јајце во лице (ВИДЕО)

Претседателската кандидатка на екстремната десница на последните избори во Франција, Марин Ле Пен, била погодена со…

Поскапува пивото во Германија..

И пивото поскапува поради инфлацијата, што во Германија не било случај со деселетија. Па така, литарска…

Зеленски: Не планираме да ја нападнеме Русија.

Киев не планира да ја нападне територијата на Русија, изјави денеска украинскиот претседател Володимир Зеленски. Знам…

Вучиќ: Се слушнав денес со Путин, гасот ќе ни го продава многу поефтино за разлика од другите Еу земји.

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ изјави дека денеска имал многу добар телефонски разговор со претседателот на…

Eрдоган: Додека сум јас претседател на Турција, Шведска и Финска нема да можат да влезат во НАТО

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган рече дека минатонеделните разговори со шведската и финската делегација „не биле…

Почина поранешниот претседател на Албанија, Бујар Нишани

Поранешниот албански претседател Бујар Нишани, починал денеска на 57-годишна возраст. Тој беше на функцијата прв човек…

Кличко му се заблагодари на Косово: Ќе се ослободиме како вие од Србија….

Виталиј Кличко, поранешниот светски шампион во бокс во тешка категорија и сегашен градоначалник на Киев, рече…