Американскиот претседател Џо Бајден падна од велосипед. (Видео)

Американскиот претседател Џо Бајден (79) падна од велосипед во обид да се симне од него. Незгодата…

Митко Јанчев пресече: Kaрлеуша нема да пее на градскиот плоштад бидејќи не ја сакаат моите сограѓани.

Популарната српска пејачка Јелена Карлеуша, која вчера беше најавена како главна музичка ѕвезда на Тиквешки гроздобер…

Додека ние мака си мачиме со Кичево-Охрид-Индијците направија 75 километри автопат за пет дена, при што го срушија светскиот рекорд.

Ова е работа која во некои земји, како на пример Македонија, трае неколку месеци, години, па…

Васил Гарванлиев објави фотографиja од сопругот.

Македонскиот минатогодишен претставник на Евровизија, Васил Гарванлиев, неодамна се вери со својата љубов, а сега првпат…

Мажот барал сопругата да му ги врати силиконите гради, бидеќи тој и ги платил.

Разводните спорови со себе носат многу kомпликации и проблеми, особено ако партнерите имаат деца. Но, во…

Евровизиските победници го продадоа пехарот, со парите ќе купуваат дронови за војската.

Пехарот што го освои како претставник на Украина со победата на овогодинешната Евровизија, бендот „Калуш оркестар“…

Сељачино еве ти 20 денари да паркираш како човек- Револтиран Скопјанец му оддржа лекција на несовесен шофер.

Револтиран скопјанец му остави порака, но и пари на возач паркиран во Скопје, очигледно на погрешно…

Агнеса: Не е точно дека извадив две ребра во Турција.

Русокосата инфулнсерка Агнеса Органџиева ,откако се разведе,не престанува да ја шокира јавноста. Овој пат  таа е…

„Моторола се надмина себеси“:Во Јуни ќе го лансира новиот телефон со камера од 200 мегапиксели.

Моторола потврди дека овој јули ќе го лансира првиот уред со камера од 200 мегапиксели. Најавата…

Примиле Украинка дома како бегалка од војната, па сопругот ја оставил жената поради неа.

Тони Ганет (29) од Бредфорд, ја остави својата сопруга Лорона (28), откако се заљубил во Софија…